جنبش فکری هنری سنما انقلاب
شورجه در گفت و گو با مشرق:

جمال شورجه با انتقاد از وضعیت کنونی فرهنگ می‌گوید: تا کی رهبری درباره این موضوع حرف بزنند و این حرف روی زمین بماند؟ مجلس که راس حوزه نظارت است باید مطالبات رهبری را پیگیری کند تا اوضاع کمی سامان پیدا کند.

تا چه‌وقت قرار است حرف رهبری درباره فرهنگ اجرا نشود؟

تا چه‌وقت قرار است حرف رهبری درباره فرهنگ اجرا نشود؟
جمال شورجه کارگردان و تهیه کننده سینمای ایران در گفت و گو با خبرنگار مشرق در خصوص سخنان اخیر مقام معظم رهبری در رابطه با مقوله فرهنگ گفت: در سخنان اخیر رهبری مشخص بود که ایشان نوعا از فرهنگ کشور راضی نبودند که متاسفانه ایشان تذکر میدهند که اتفاق خاصی هم در حوزه فرهنگ نمی افتد و شکاف ها بعضا بیشتر هم می‌شود، در همین خصوص باز در مسائل موسیقی و بحث کنسرت ها  صدای ائمه جمعه هم در آمده و در این زمینه به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خورده گرفتند.
 
 
وی افزود: باید درباره فرهنگ فکر جدی شود و کسانی که دغدغه هایشان در عرصه فرهنگ نزدیک به مقام معظم رهبری است وارد عمل شوند و بتوانند سیاست گذاری کنند. ادم های لاییک را مثل بچه های انقلابی نبینند که مثال بارز حضرت آقا  هم همین نکته بود که از جوانان انقلابی در عرصه فرهنگ و هنر حمایت شود.
 
تا چه‌وقت قرار است حرف رهبری درباره فرهنگ اجرا نشود؟ 
 
 
این کارگردان سینما تاکید کرد: باید در قوانین فرهنگ و علی الخصوص فرهنگ و هنر بازنگری شود . تا کی رهبری درباره این موضوع حرف بزنند و این حرف روی زمین بماند؟ مجلس که راس حوزه نظارت است باید مطالبات رهبری را پیگیری کند تا اوضاع کمی سامان پیدا کند. در این حوزه کم توجهی و ولنگاری وجود دارد که باز هم رهبری به آن اشاره کردند.
 
 

شورجه در پایان تاکید کرد: ما باید هم دفاعی کار کنیم هم تهاجمی، نمیتوانیم در حوزه فرهنگ فقط انفعالی کار کنیم  چرا که باید در حوزه فرهنگ پیشرو باشیم و نگذاریم  به ما حمله شود و ما فقط  دفاع کنیم. بالاترین نمایش ما نمایش دین اسلام است و باید علیه جنایت های جهان افشاگری کنیم. در خصوص حملات آنها هم باید پدافند نشان دهیم و چهره ناب اسلام را به تصویر بکشیم.نقل مطالب پایگاه سینما انقلاب، بدون ذکر منبع غیرمجاز است.

دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی پیرامون این مطلب به ثبت نرسیده است.