جنبش فکری هنری سنما انقلاب

«برادرم خسرو» روایتگر فرد به نام خسرو است که به اختلال دوقطبی مبتلاست و بنا بر شرایطی مجبور شده مدتی در منزل برادرش ناصر که یک دندانپزشک است، زندگی کند.

معرفی فیلم «برادرم خسرو»؛ نخستین اثر سینمایی احسان بیگلری

«برادرم خسرو» به کارگردانی «احسان بیگلری» کارگردان جوان سینمای ایران و تهیه کنندگی «سعید ملکان» است که در سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر در بخش نگاه نو حضور داشت. «احسان بیگلری» حضور خود را در سینما از سال ۱۳۸۵ به عنوان دستیار دوم کارگردان در «فیلم گیس» بریده آغاز کرد، بعد از آن به در فیلم های «درباره الی» و «۵۰ قدم آخر» به عنوان دستیار اول «اصغر فرهادی» و «کیومرث پوراحمد» فعالیت کرد؛ اما حضور فعال بیگلری در سینما از سال ۱۳۹۴ کلید خورد. او در این سال دو فیلمنامه نوشت که اولی را با نام «نقطه کور»، «مهدی گلستانه» ساخت و دومی را خودش با نام «برادرم خسرو» جلوی دوربین برد. «احسان بیگلری» در جشنواره سی و پنج هم فیلم «آذر» را به عنوان نویسنده راهی جشنواره کرد.

«برادرم خسرو» روایتگر فرد به نام خسرو است که به اختلال دوقطبی مبتلاست و بنا بر شرایطی مجبور شده مدتی در منزل برادرش ناصر که یک دندانپزشک است، زندگی کند.

 

این فیلم با توجه به سوژه و نحوه پرداختن به آن، قابلیت آن را دارد که متخصصان رشته هایی چون علوم اجتماعی، علوم تربیتی، روانشناسی و مطالعات خانواده به آن نگاه کارشناسانه داشته باشند.


 
 

مسائل فیلم:

-        آیا می شود ماهیت رسانه  و سینما را آن گونه که امام خمینی و امام خامنه ای ترسیم کرده‌اند تربیتی دید؟ رسانه ای که دانشگاه عمومی باشد، چگونه است؟

-        رسانه در وضع کنونی، کارکرد های ذاتی خلاف تربیتی دارد مانند بر هم زدن جمع خانواده، قبح زدایی، ارائه پیام های عمومی بدون دسته بندی مخاطب، و ... این کارکردها، چگونه با دغدغه رسانه انقلابی قابل جمع است؟

-        حدود و گستره مفاهیمی که می توان در سینما و رسانه انقلابی آن ها را تعلیم داد؟

-        «رسانه و سینمای انسان گرا» چیست و چگونه می توان آن را سامان داد؟ ویژگی ها، مسائل و اولویت های راهبردی آن چیست؟ تفاوت این رسانه و سینما با رسانه و سینمای امانیستی در چیست؟

-        شهر گرایی، تجمل گرایی و مصرف زدگی روح حاکم بر سینما و رسانه ما و سینما و رسانه جهان است. راه های گریز از آن کدام است؟نقل مطالب پایگاه سینما انقلاب، بدون ذکر منبع غیرمجاز است.

دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی پیرامون این مطلب به ثبت نرسیده است.