جنبش فکری هنری سنما انقلاب

مهلت ارسال آثار به سومین دوره جشنواره ملی فیلم «اشراق» که با همت مرکز فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار می شود ‌تا ۳۰ آذر ماه تمدید شد.

 

مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی فیلم «اشراق» تمدید شد

به گزارش سینما انقلاب و به نقل از مهر،جشنواره ملی فیلم «اشراق» با هدف ایجاد بستری مناسب برای جریان سازی و ایجاد گفتمان تبلیغ دین در عرصه‌ رسانه، سینمای ایران و جهان اسلام، تداوم این حرکت فرهنگی هنری در سطح حوزه‌های علمیه، تعمیق روابط و معرفت بیشتر اصحاب سینما و رسانه با متن حوزه‌های علمیه و دغدغه‌های آنان و همچنین ایجاد زمینه‌ ورود صحیح و واقع نگر حوزه‌های علمیه در تعامل بیشتر و رویارویی چهره به چهره با سینماگران و بدنه‌ سینما با همت مرکز فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار می شود.

متقاضیان حضور در این جشنواره می توانند آثار خود را تا ۳۰ آذر ارسال کنند.

محورهای موضوعی این جشنواره شامل جایگاه روحانیت و حوزه های علوم دینی در زندگی فرهنگی - اجتماعی اقتصادی مردم، تبلیغ دین (شیوه های مدرن و سنتی) و معرفی الگوهای تبلیغی، سبک زندگی ایرانی اسلامی، اسوه های علم، اندیشه، اخلاق، جهاد و شهادت، نقد و معرفی جریان های انحرافی و تکفیری، دغدغه ها و مسایل جهان اسلام، وضعیت علم و اندیشه در حوزه دانشگاه، معرفی الگوها و شیوه های تبلیغی، توسعه تجربه های معنوی، انقلاب اسلامی و ارزش های سیاسی و اجتماعی، بازنمایی مطلوب آیین ها و مناسک دینی مذهبی و تمامی آثار و تولیداتی که در آن ها به نحوی به گفتمان اسلام ناب و امر تبلیغ دین، چه درباره روحانیت و حوزه های علمیه و چه توسط ایشان پرداخته شده باشد، می‌شود.

جشنواره ملی «اشراق» به آثار طلاب اختصاص ندارد و عموم هنرمندان می‌توانند با ارسال آثار خود در موضوعات اعلام شده شرکت کنند. این جشنواره در بخش های مختلف رقابتی از قبیل فیلم کوتاه داستانی و تله فیلم، فیلم مستند کوتاه، بلند، پویانمایی، نماهنگ، مجموعه های مستند تلویزیونی، فیلمنامه کوتاه، بلند، نقد، مقاله ، پژوهش مقاله، کتاب و پایان نامه برگزار می‌شود که شرکت افراد در همه بخش‌های رقابتی جشنواره به غیر از بخش نقد و  پژوهش آزاد است. در بخش نقد و پژوهش فقط آثار طلاب پذیرفته می‌شود و دیگر شرکت کنندگان در این بخش نمی‌توانند شرکت کنند.

 نقل مطالب پایگاه سینما انقلاب، بدون ذکر منبع غیرمجاز است.

دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی پیرامون این مطلب به ثبت نرسیده است.