جنبش فکری هنری سنما انقلاب

رییس سازمان سینمایی گفت: در جشنواره فیلم کوتاه تهران من هیچ سالنی را ندیدم که مخاطبان در راهروها و پله هایش ننشسته باشند و هیچ سالنی را ندیدم که جمعیت زیادی در آن نایستاده باشند، این یعنی حال سینمای ما خوب است و جوانان ما علاقه مند و امیدوار هستند.

ایوبی در بازدید از جشنواره فیلم کوتاه: حال سینمای ما خوب است

به گزارش سینما انقلاب و به نقل از فرهنگ نیوز، رییس سازمان سینمایی به همراه محمد حیدری دبیر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر عصر دیروز 23 آبان ماه به منظور بازدید از روند برگزاری سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در پردیس چارسو حاضر شد.

 

بنا بر این گزارش، ایوبی در ابتدا به سالن های پردیس سینمایی چارسو رفت، پس از آن از دفتر نشریه روزانه و ستاد خبری جشنواره دیدن کرد و در ادامه از غرفه های بخش جنبی جشنواره را مورد بازدید قرار داد و در ادامه به میان خبرنگاران آمد و پاسخگوی سوالات آنها بود.

 

وی در مورد مشاهدات خود در پردیس سینمایی چارسو و سالن های سینما گفت: باور کنید با دیدن سالن ها که پر از جمعیت بود خستگی ام در رفت. بعد از مسائل متعددی که در رابطه با سینما با آن مواجه هستیم وقتی می بینم که در مرکز شهر تهران 5 سالن سینما به واسطه جشنواره فیلم کوتاه انجمن سینمای جوان مملو از جمعیت است احساس خوبی دارد.

 

رییس سازمان سینمایی ادامه داد: امروز که چهارمین روز جشنواره است من هیچ سالنی را ندیدم که مخاطبان در راهروها و پله هایش ننشسته باشند و هیچ سالنی را ندیدم که جمعیت زیادی در آن نایستاده باشند. این یعنی حال سینمای ما خوب است و جوانان ما علاقه مند و امیدوار هستند. 

 

از فرید فرخنده کیش و تیمش هم تشکر می کنم که با عملکرد مناسبشان توانسته اند جوانانی را که مخاطبان اصلی این جشنواره هستند با این حس و انگیزه در جشنواره گرد هم آورند.

وی همچنین در مورد محدودیت بودجه جشنواره فیلم کوتاه نسبت به سال گذشته گفت:«همه بخش های سینما با محدودیت بودجه مواجه هستند. امسال و سال گذشته از سال های سخت دولت جمهوری اسلامی ایران از لحاظ بودجه و مالی بوده است. همه دبیران و مدیران ما و اهالی سینما این شرایط را کاملا درک می کنند زیرا این محدودیت عام است و تنها مختص فیلم کوتاه نیست.

ایوبی در پاسخ به این پرسش که چه برنامه ای برای اکران فیلم های کوتاه دارید، گفت: همان گونه که در سال های گذشته امیدی در مورد اکران فیلم های مستند وجود نداشت اما الان شرایطی فراهم شده که اکران می شوند در مورد فیلم های کوتاه هم باید جلساتی تشکیل دهیم و تصمیماتی بگیریم.

 

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: یکی از بهترین راه هایی که به ذهنم می رسد تعامل با صدا و سیما است و ما بیشترین انتظار را از تلویزیون داریم تا کمک کنند که فیلم های کوتاه درخشان نمایش داده شوند. یکی از مهم ترین دغدغه های من فیلم کوتاه است و امیدوارم تا سال آینده امکان اکران این آثار فراهم شود.

 

ایوبی همچنین در مورد استعدادهای نوجوان کشف شده در المپیاد فیلمسازی نوجوانان گفت: من یک نفر را در سازمان سینمایی مامور کرده ام که تک تک استعدادهایی که در جشنواره ها کشف می شود را شناسایی و پی گیری کند تا ببینیم کجا هستند و چه می کنند و به چه کمکی نیاز دارند تا بتوانیم کاری برای آنها انجام دهیم. یکی از جاهایی که خیلی به آن امیدواریم همین المپیاد فیلمسازی نوجوانان است. ما از انجمن سینمای جوانان ایران هم یک گام عقب تر رفته ایم و داریم از نوجوانی به آینده سینما فکر می کنیم.

 نقل مطالب پایگاه سینما انقلاب، بدون ذکر منبع غیرمجاز است.

دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی پیرامون این مطلب به ثبت نرسیده است.