جنبش فکری هنری سنما انقلاب

گزارش تصویری از جایزه سینمایی گفتمان انقلاب اسلامی در سال آغازین این برنامه، از این به بعد و به مرور زمان تقدیم علاقمندان خواهد شد.

به گزارش سینما انقلاب، گزارش تصویری از جایزه سینمایی گفتمان انقلاب اسلامی در سال آغازین این برنامه، از این به بعد و به مرور زمان تقدیم علاقمندان خواهد شد.

برخی از تصاویر آثار سینمایی در سال ۱۳۹۰که مورد تقدیر جایزه سینمایی گفتمان انقلاب اسلامی قرار گرفتند.


روزهای زندگی

«روزهای زندگی» به کارگردانی پرویز شیخ طادی

بخشی از بیانه داوران:

صحنه های فداکاری و ایثار ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس بارها کوشیده است تا در لباس هنر هفتم خود را به مخاطبان بنماید. اما این بار خاقان این اثر هنری تصویری زیبا و باور پذیر از گوشه هایی از این حماسه بزرگ را در برابر چشمان ملت آراسته اند.

 


malake

«ملکه» با بازی مصطفی زمانی
بخشی از بیانه داوران:

بارها وقتی به تماشای صحنه هایی از جنگ هشت سالۀمان بر پرده سینما نشسته­ایم، شاهد اسطوره سازی هایی بوده ایم که اسوه های پایداری این ملت را باور ناپذیر جلوه می دادند اما اکنون با اثری مواجهیم که پرداخت به ابعاد عارفانه و ایثار گرایانه رزمندگان در آن ، مانع از ارائه تصویر واقعی یک جنگ و لحظات هول و هراس انسان، نبوده است.


ghalade

«قلاده های طلا» با بازی امین حیایی و حمیدرضا پگاه
بخشی از بیانه داوران:

این فیلم را می توان طلیعه­ای دانست برای سینمای متعهد در وضع کنونی ما، که در صورت تکامل این سینما، می توان امید داشت به عرصه­هایی نو برای سینمای انقلاب اسلامی، سینمایی با اقتضائات زمانۀ کنونی. 

 

 
roze digar

« روز دیگر» به کارگردانی حسن فتحی
بخشی از بیانه داوران:
خالقان این اثر تلاش دارند تا مفهوم مشیت الهی را در قالبی هنری به مخاطبان ارائه نمایند. همچنین علاوه بر نگاه والا و ارزشگذار بر ایران و ایرانی و دین مبین اسلام، سیر حوادث داستان، لایه های زیرین ادیان الهی و عمق باور های متدینین به این ادیان را در ذهن بیننده تداعی می کند.

shor va shirin

«شور شیرین» به کارگردانی جواد اردکانی
بخشی از بیانه داوران:
این فیلم، تصویر حماسی و درخشانی از زندگی یک شهید را در قالب روایتی ساده و بی غل و غش ارائه می نماید. باز نمایی سبک زندگی انقلابی در قالب ترسیم مرحله ای زیبا از زندگی یکی از شاخص ترین سرداران دفاع مقدس؛ هنر خالقان این اثر است.نقل مطالب پایگاه سینما انقلاب، بدون ذکر منبع غیرمجاز است.

دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی پیرامون این مطلب به ثبت نرسیده است.