جنبش فکری هنری سنما انقلاب

کارن همایونفر معتقد است فیلم سینمایی بادیگارد، یکی از خوش ساخت ترین، زیباترین و عاشقانه ترین آثار ابراهیم حاتمی کیاست و بسیار خوشحال است که در این پروژه حضور داشته است.

مصاحبه با کارن همایونفر آهنگساز فیلم "بادیگارد"/ گمان نمی کنم موسیقی با این حجم و قدرت در جشنواره امسال نداشته باشیم.

به گزارش سینما انقلاب،کارن همایونفر معتقد است فیلم سینمایی بادیگارد، یکی از خوش ساخت ترین، زیباترین و عاشقانه ترین آثار ابراهیم حاتمی کیاست و بسیار خوشحال است که در این پروژه حضور داشته است.

آهنگساز بادیگارد در گفتگو با سینما انقلاب می گوید: پرویز پرستویی بعد از سالها دوری از آثار حاتمی کیا در بادیگارد دوباره به همان پرویز دوست داشتنی ما بدل شده است و همه چیز به جای خود و فراتر از حد استاندارد قرار دارد. گمان می کنم موسیقی با این حجم و قدرت در جشنواره امسال نداشته باشیم.

برنده 2 سیمرغ بلورین بهترین موسیقی فیلم در ادوار جشنواره فجر ادامه می دهد: این روزها عادت کرده ایم به کم موسیقی شنیدن، و داریم به لحاظ قصه هم از سینمای قصه گوی کلاسیک احساس دوری می کنیم. اما بادیگارد تمام این ویژگی ها را که برای مخاطب هم جذابیت دارد را داراست. ضمن اینکه کار به جهت فضاهای مختلفی از جمله اتفاقات امنیتی و اطلاعاتی تا درام عاشقانه در کنار لوکیشن های متعدد و فضاهای متفاوت کار را برای موسیقی هم بشدت سخت می کرد. چرا که ما باید عاشقانه ها و اتفاقات دراماتیک را در کنار قهرمانی که در مقطعغی شکست می خورد و قهرمان بودن او و شکست خوردنش باید در موسیقی منعکس شود، و رسیدن به رستگاری انتهای فیلم تماما می بایست در موسیقی منعکس می شد، بی آنکه تشدید و اغراق آمیز شود.

گفتنی است کارن همایونفر پیش از این با فیلم های جرم و زادبوم برنده سیمرغ بلورین بهترین موسیقی در جشنواره فیلم فجر شده است. امسال نیز به عقیده بسیاری کارشناسان، موسیقی فیلم بادیگارد به آهنگسازی او به لحاظ تکنیکی در میان آثار امسال ارزش منحصر به فردی داشت.نقل مطالب پایگاه سینما انقلاب، بدون ذکر منبع غیرمجاز است.

دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی پیرامون این مطلب به ثبت نرسیده است.