جنبش فکری هنری سنما انقلاب

سعید مستغاثی، محمد تقی فهیم، جمال شورجه،محمد حسین نیرومند، مجید شاه حسینی، سید محمد حسینی و ناصر هاشم زاده داوران امسال ققنوس هستند.

مختصری از داوران ققنوس

به گزارش سینماانقلاب، توضیحات مختصری از داوران جایزه سینمایی ققنوس تقدیم علاقمندان می شود:

سعید مستغاثی
سعید مستغاثی کار تحقیقاتی و نوشتاری را از سال 1367 با انتشارات سروش و کتاب «تقویم تاریخ انقلاب اسلامی» آغاز کرد. او از اوایل دهه 70 بوسیله همکاری با بنیاد سینمایی فارابی و فصلنامه این بنیاد وارد مطبوعات سینمایی شد و از آن پس در نشریات مختلف قلم زد. سعید مستغاثی از آغاز تاسیس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران در سال 1374، عضو آن بود و از سال 1386 وارد شورای مرکزی آن شد و در سال 1387 به ریاست این انجمن انتخاب گردید.وی همچنین در دوره های مختلف عضو هیئت های داوری این انجمن بوده است و در سال 1387 نیز عضو هیئت داوران بخش فیلم های اول و دوم جشنواره فیلم فجر بود.

محمد تقی فهیم
محمدتقی فهیم با بیش از 30 سال حضور مستمر در عرصه مطبوعات کشور، فعالیت هنری خود را آغاز کرده است. او عضو آکادمی و عضو شورای عایلی حل اختلاف خانه سینما، مسئول صفحه سینمایی روزنامه کیهان، معاون ارزشیابی و سردبیر نشریه روزانه بیستمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوان اصفهان، عضو شورای مرکزی و نایب رئیس انجمن منتقدان نویسندگان سینمای ایران است.

جمال شورجه
نویسنده و کارگردان ایرانی است که در کارنامه خود ساخت آثاری چون «سی و سه روز»، «وعده دیدار» و «یاس های پنهان» را دارد.

محمد حسین نیرومند
محمدحسین فارغ التحصیل طراحی صنعتی از دانشگاه تهران است. در کانامه مدیریتی وی سوابقی از جمله دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور، سرپرست مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر گروه رح و برنامه و نظارت و ارزشیابی شبکه دو سیما، مشاور هنری مدیر مرکز تولید انیمشن سازمان صدا و سیما (صبا)، دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان ، نویسندگان و شاعران کشور ،مشاور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ،سرپرست مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و مشاور هنری ریاست حوزه هنری اشاره کرد. وی همچنین مدیر عامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس است.

مجید شاه حسینی
دکتر مجید شاه حسینی استاد دانشگاه، فعال فرهنگی و مدیرعامل سابق بنیاد سینمایی فارابی است که از صاحبنظران و منتقدان حوزه سینما به حساب می آید.

سید محمد حسینی
منتقد سینما، استاد دانشگاه و سردبیر سابق نشریه سینما رسانه و مسئول سابق حوزه هنری شهر ری بوده است.

ناصر هاشم زاده
فارغ التحصیل فلسفه، دانشگاه تهران است. وی در سالهای اخیر به دلیل علاقه به فعالیت های سینمایی به ویژه در زمینه فیلمنامه پرداخته است که به صورت مشاور و نویسنده در فیلمنامه های آثاری چون بید مجنون، رنگ خدا، زیر نور ماه و آواز گنجشکها و... شرکت داشته است.
این جایزه به همت جنبش فکری هنری سینما انقلاب و با دبیری روح الله رجبی از 20 تا 27 بهمن ماه در تالار سوره حوزه هنری برگزار می شود که حضور اهالی رسانه در این جشنواره آزاد است.
در دوره های گذشته این جشنواره نیز آثاری چون «مزار شریف»، «شاهزاده روم»، «روباه»، «آرایش غلیظ»، «چهارشنبه 22 اردیبهشت»، «چ»، «شیار 143» «قلاده های طلا» شایسته تقدیر و نشان ققنوس جشنواره را دریافت کرده اند.
پنجمین دوره جایزه سینمایی ققنوس همزمان با نخستین دوره جایزه مجمع نویسندگان و منتقدان سینمای انقلاب در مراسمی مشترک با نام جشن تقدیر از منتخبان سینمای فجر انقلاب برگزار خواهد شد.نقل مطالب پایگاه سینما انقلاب، بدون ذکر منبع غیرمجاز است.

دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی پیرامون این مطلب به ثبت نرسیده است.