جنبش فکری هنری سنما انقلاب

آیین اختتامیه پنجمین جایزه سینمایی «ققنوس» و نخستین جایزه سینمایی «آینه» با حضور نخبگان و اندیشمندان جنبش فکری فرهنگی انقلاب و همچنین فیلمسازان، منتقدان و اهالی رسانه عصر جمعه ۳۰ بهمن ماه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

گزارش اختتامیه پنجمین جایزه سینمایی انقلاب و نخستین جایزه سینمایی آیینه

آیین اختتامیه پنجمین جایزه سینمایی «ققنوس» و نخستین جایزه سینمایی «آینه» با حضور نخبگان و اندیشمندان جنبش فکری فرهنگی انقلاب و همچنین فیلمسازان، منتقدان و اهالی رسانه عصر جمعه ۳۰ بهمن ماه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

 

محسن یزدی دبیر جشن با حضور روی سن در سخنانی گفت: مجمع نویسندگان و منتقدان سینما انقلاب امسال نخستین جشن خود را برای تجلیل از سینمای انقلاب و نویسندگان مطبوعاتی در حوزه سینمای انقلاب برگزار می کند. داوری فیلم ها با رای گیری از ۵۰ منتقد و نویسنده انجام گرفته است.

بهترین فیلم‌ها:

- بهترین فیلم «بادیگارد» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا

- دومین فیلم «ایستاده در غبار» به کارگردانی محمدحسین مهدویان

- سومین فیلم «سیانور» به کارگردانی بهروز شعیبی

بهترین انیمیشن:

- «فهرست مقدس» به کارگردانی محمدامین همدانی

 علی نصیریان بازیگر پیشکسوت نیز در این مراسم مورد تجلیل ویژه قرار گرفت

جایزه ی سینما ی امید:

- ابراهیم حاتمی کیا برای فیلم «بادیگارد»

جایزه ی ویژه ی هیئت داوران :

- بابک حمیدیان برای بازی در فیلم های «بادیگارد» و «سیانور»

فیلم سینمایی بادیگارد به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا و تهیه کنندگی احسان محمدحسنی مورد تجلیل قرار گرفت که جایزه به محمدحسنی تقدیم شد.

وی پس از دریافت جایزه اش در سخنانی گفت: دستکشی که آن مادر در جشنواره عمار به من داد از صدها سیمرغ و‌ مرغ برتر بود.

در این محفل از رسانه های برتر شامل خبرگزاری تسنیم، مهر و روزنامه جوان تجلیل به عمل آمد. همچنین از محمد حسین تیرآوران و رسولی به عنوان منتقد تجلیل شد.

مدیر موسسه فرهنگی اوج در سخنانی خطاب به روحانی گفت: بادیگارد را مردم دیدند و پسندیدند پس چطور شما در جشنواره فیلم فجر آن را ندیدید. آیا مردم از نظر شما جنتلمن های جشنواره ای هستند یا آنهایی که به راهپیمایی اربعین می روند. ما نیازی به جایزه های فجر نداریم ولی چرا در آنچه شما در فجر نشان دادید خبری از فیلم هایی درباره مدافعان حرم و داعش نبود.

وی افزود: اگر هم به ایستاده غبار جایزه دادید آنقدر اثر قوی ای بود که نتوانستید چشم تان را روی آن ببندید ضمن اینکه می خواستید ویترین تان از آثار دفاع مقدسی خالی نباشد.

بابک‌ حمیدیان بازیگر بادیگارد گفت: نقدهایی که منتقدان می نویسند خیلی به من کمک کرده است و از آنها تشکر می کنم. من همیشه سعی کردم خودم باشم و از بزرگانی مانند علی نصیریان درس می گیرم.

فیلم دیگری که مورد تجلیل قرار گرفت سیانور به کارگردانی بهروز شعیبی و تهیه کنندگی محمود رضوی بود.

شعیبی گفت: خوشحالم که این جایزه را از خانواده شریف واقفی گرفتم و آقایان افخمی و ایل بیگی هم اینجا حضور دارند.

ایستاده در غبار به کارگردانی محمدحسین مهدویان و تولید موسسه اوج نیز در این مراسم مورد تجلیل قرار گرفت. بازیگر نقش جاویدالاثر متوسلیان این جایزه را گرفت و یادداشت مهدویان را که در سفر است خواند.

در ادامه مراسم حبیب والی نژاد از پیشکسوتان روایت فتح مورد قدردانی قرار گرفت

تجلیل از محمد کاسبی بازیگر سینما و سپس نمایش فیلم بادیگارد پایان بخش این مراسم بود..

عکس و خبر: علی صبورینقل مطالب پایگاه سینما انقلاب، بدون ذکر منبع غیرمجاز است.

دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی پیرامون این مطلب به ثبت نرسیده است.