جنبش فکری هنری سنما انقلاب
رضا فهیمی در گفت‌وگو با فارس؛

رضا فهیمی گفت: تا چندی دیگر بازنویسی نهایی فیلمنامه‌ام را با نام موقت «درخشنده و رعنا و فرج» به اتمام می‌رسانم و یک ماه دیگر فیلمبرداری را آغاز خواهم کرد.

فیلم کوتاه «درخشنده و رعنا و فرج» یک ماه دیگر کلید می‌خورد/ «کودکان ابری» از اسکار جا ماند.

رضا فهیمی کارگردان فیلم کوتاه «کودکان ابری» که توانسته بود با ساخت این اثر در جشنواره ها به خوبی دیده شود و همچنین با موفقیتی که در جشنواره فیلم کوتاه ژاپن بدست آورد توانست مجوز حضور در اسکار را پیدا کند در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس درباره جدیدترین ساخته‌اش گفت:در حاضر حاضر مشغول به بازنویسی نهایی فیلم کوتاه «در خشنده و رعنا و فرج» هستم و می خواهم در سال جدید آن را بسازم البته نام این اثر هنوز قطعی نیست و ممکن است در ادامه تغییر کند.

وی در ادامه توضیحاتش در ارتباط با روند ساخت فیلم «در خشنده و رعنا و فرج» گفت: محل فیلمبرداری این فیلم کوتاه در  است برخلاف قصه فیلمنامه «کوکان ابری» که اقتباسی از کتاب «ﺑﺎﻍ ﺍﻧﺎﺭﯼ» ﻣﺤﻤﺪ ﺷﺮﯾﻔﯽ بود، اما این فیلمنامه اقتباسی نیست و شخصاً آن را نوشته‌ام. فیلمبرداری این فیلم 10 روز طول خواهد کشید و نزدیک به 60 درصد سکانس‌ها خرجی است.

فهیمی ادامه: محل فیلمبردای این فیلم در اطراف کرمان خواهد بود و عواملی که در ساخت این اثر با من همکاری خواهند داشت همان گروهی هستند که در ساخت فیلم کوتاه «کودکان ابری» همراه من بودند. به نظرم تا یک ماه دیگر فیلمبرداری را آغاز خواهیم کرد. نکته قابل توجه در این فیلم استفاده از دو بازیگر کودکی است که در فیلم قبلی‌ام به خوبی دیده شدند. انجمن سینمای جوان نیز برای ساخت این فیلم تمام همکاری های لازم را خواهد داشت.

این کارگردان جوان با اشاره به دورخیزش برای ورود به عرصه سینمای بلند گفت: همچنین مشغول آماده کردم مقدمات ساخت اولین فیلم سینمایی بلند خود هستم که برنامه ریز‌هایی که انجام داده‌ام بر این است که در سال 1396 اولین فیلم بلند سینمایی خود را بسازم و این روزها مشغول نگارش آن و رایزنی با تهیه‌کنند‌ای هستم که ساخت آن را در دست بگیریم. محل فیلمبرداری این فیلم کاملاً در تهران خواهد بود.

فهیمی در پایان صحبت‌هایش درباره حضور فیلم کوتاه «کودکان ابری» در اسکار گفت: این فیلم از میان 5000 هزار فیلم در جشنواره short shorts ژاپن برای حضور در اسکار انتخاب شد. تقریباً در تمام جشنواره‌های داخلی و خارجی شرکت کرد و موفقیت‌های بسیار خوبی بدست آورد. به خاطر برخی مسائل که خیلی اطلاعات ندارم و نمی توانم در موردشان صحبت کنم فیلم نتوانست برای گرفتن امتیاز در آنجا نمایش داده شود. چون فیلم باید در آنجا نمایش داده می‌شد در نتیجه «کودکان ابری» از اسکار جا ماند.

 

جشنواره short shorts ژاپن به عنوان مهم ترین جشنواره فیلم کوتاه در آسیا، یکی از پنج جشنواره برتر فیلم کوتاه در جهان و به عنوان درگاه معرفی فیلم های کوتاه به آکادمی اسکار به شمار می رود. لازم به ذکر است تنها فیلم کوتاهی که موفق به دریافت جایزه بزرگ این جشنواره شده باشد به آکادمی اسکار معرفی خواهد شد که این موفقیت را فیلم کوتاه «کودکان ابری» به کارگردانی رضا فهیمی کسب کرد.نقل مطالب پایگاه سینما انقلاب، بدون ذکر منبع غیرمجاز است.

دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی پیرامون این مطلب به ثبت نرسیده است.