جنبش فکری هنری سنما انقلاب

پخش تیزرهای تبلیغاتی فیلم «رسوایی» و «ایستاده در غبار» همزمان با توقیف برخی فیلم ها در حالی است که هیچ درخواستی مبنی بر پخش تیزرهای تبلیغاتی فیلم از سوی تهیه کنندگان به این شبکه ارائه نشده است.

اعتراض سازندگان «رسوایی ۲» و «ایستاده در غبار» به پخش تبلیغات در ماهواره‌
به گزارش تسنیم،‌ پخش تبلیغات فیلم‌های سینمایی ایرانی در شبکه‌های ماهواره‌ای به معضلی برای تهیه‌کننده و پخش‌کنندگان این فیلم‌ها تبدیل شده است که با پخش تیزرهای فیلم سینمایی در شبکه های غربی جلوی اکران این فیلم‌ها در ایران گرفته می شود.
 
در تازه ترین اقدام شبکه ماهواره‌ای جم اقدام به پخش تیزرهای تبلیغانی دو فیلم «رسوایی2» به کارگردانی مسعود ده‌نمکی و «ایستاده در غبار» ساخته محمدحسین مهدویان کرده است که با واکنش‌هایی از سوی سازندگان این فیلم ها همراه بوده است.
 
روابط عمومی فیلم سینمایی «رسوایی» اعلام کرده است که از روز گذشته شبکه ماهواره ای جم اقدام به  پخش تیزرهای تلویزیونی فیلم های «رسوایی 2» و «ایستاده در غبار» کرده است؛ این در حالی است که حدود 5 هفته از اکران فیلم سینمایی «رسوایی 2» می گذرد و تاکنون هیچ تیزری از این فیلم در شبکه های ماهواره ای پخش نشده است اما همزمان با توقیف یکی از فیلم های روی پرده و همچنین احضار تهیه کنندگان فیلم هایی که تیزر فیلم شان از شبکه های ماهواره ای پخش شده، تیزر تبلیغاتی «رسوایی 2» که مربوط به زمان جشنواره فیلم فجر است، با دانلود از سایت های اینترنتی از این شبکه مساله دار پخش شد.
 
روابط عمومی فیلم سینمایی «رسوایی2» این اقدام ناشایست شبکه جم را محکوم کرده و اعلام می کند هیچ گونه درخواستی مبنی بر پخش تیزرهای تبلیغاتی به این شبکه ارائه نکرده و نخواهد کرد.
 
این در حالی است که «رسوایی 2» با وجود تبلیغات محدود تلویزیونی و همچنین عدم ارائه تبلیغات شهری از سوی سازمان زیباسازی شهرداری تهران، با فروش بیش از 2.5 میلیارد تومان، موفق ترین فیلم اکران دوم نوروز بوده است و نیازی به تبلیغات از شبکه های ماهواره ای ندارد.
 
از سوی دیگر حبیب والی‌نژاد تهیه‌کننده فیلم سینمایی «ایستاده در غبار»، نسبت به پخش غیرمجاز تیزر این فیلم از یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای واکنش نشان داد.
 
 تهیه‌کننده «ایستاده در غبار» درباره پخش بدون اجازه آخرین تیزر منتشر شده فیلم در رسانه‌ها از شبکه ماهواره‌ای جم، آمده است:
 
«ضمن اعتراض به رفتار مزورانه و شیطنت مدیران شبکه مذکور برای حل مشکلات ایجاد شده برای بعضی فیلم‌ها، اعلام می‌کنیم که عوامل تولید و نمایش فیلم سینمایی ایستاده در غبار، هیچ درخواستی را برای نمایش هرگونه تیزر یا تبلیغی در آن شبکه نداشته‌اند.
 
مقابله با استکبار و جریانات ضد فرهنگ اسلامی مهمترین منش زندگی سردار رشید اسلام، حاج احمد متوسلیان بوده و همین منش خالصانه نیز موجب اسارت سی و چند ساله ایشان در دستان دشمنان است. بر همین اساس، طبیعی است که هیچ یک از عوامل ایستاده در غبار به پخش تیزرهای فیلم در شبکه‌ای که رفتار رسانه‌ای آن بر خلاف منش آن بزرگوار است، راضی نبوده، نیست و نخواهد بود».
 
پس از آنکه در روزهای گذشته حرف و حدیث‌های بسیاری درباره پخش تیزر فیلم‌های سینمایی از شبکه ماهواره‌ای «جم» منتشر و باعث بروز حواشی‌ای برای بعضی فیلم‌ها شده بود، این شبکه آخرین تیزر منتشر شده فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» در رسانه‌ها را بدون اجازه سازندگان روی آنتن برد که این اقدام، با تعجب اهالی رسانه و عوامل تولید فیلم روبرو شده است.


نقل مطالب پایگاه سینما انقلاب، بدون ذکر منبع غیرمجاز است.

دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی پیرامون این مطلب به ثبت نرسیده است.